Wydajność i bezpieczeństwo

Marka Norton Clipper może zaoferować najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne urządzenia do przecinania, maszyny budowlane i materiały ścierne.

Bogaty wybór

W ramach asortymentu narzędzi Clipper oferujemy bogaty wybór artykułów podzielonych na trzy kategorie wydajności, dopasowanych do wymagań naszych klientów.

Rewelacyjna jakość

Marka Norton Clipper zrewolucjonizowała branżę budowlaną i konstrukcyjną dzięki wynalezieniu pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo.

Bezpieczeństwo w użytkowaniu narzędzi diamentowych

Zdrowie oraz życie człowieka w każdym wypadku powinno być stawiane na pierwszym miejscu. Dlatego istotnym jest aby podczas pracy z narzędziami obrotowymi, pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Dla własnego bezpieczeństwa warto wybierać produkty firmy, która dba o spełnianie i przestrzeganie norm bezpieczeństwa, a co za tym idzie również o ich jakość, oraz o swoich klientów. Dostosowanie się do odgórnych wymogów bezpieczeństwa oraz norm ochrony zdrowia jest nie tylko świadectwem troski wobec użytkownika produkowanych narzędzi, ale również wyznacznikiem wysokiego poziomu oferowanych produktów.

Organizacja oSa - co to jest

Organizacja oSa (Organisation for the Safety of Abrasives) powstała w 2000 roku jako inicjatywa europejskich producentów narzędzi ściernych, którzy sprzeciwiali się niskiej jakości produktów oferowanych przez niektóre firmy. Poprzez oferowanie produktów o niskiej jakości stwarzano zagrożenie dla ich użytkowników, co według założycieli i członków oSa nigdy nie powinno mieć miejsca. Symbol organizacji umieszczony na sprzęcie, na którym pracujesz jest gwarancją produktu bezpiecznego i o najwyższej jakości, spełniającego wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Narzędzia marki Norton są nim oznaczane, co dowodzi tego, że podczas pracy nie stworzą one dla Ciebie żadnego zagrożenia i korzystając z nich nie ryzykujesz utraty zdrowia lub życia. Wszyscy producenci zrzeszeni w oSa są zobowiązani do przestrzegania surowych norm wiążących się z produkcją, bezpieczeństwem oraz jakością oferowanych produktów, masz więc pewność, że wybierając narzędzia oznaczone symbolem oSa dokonujesz najlepszego wyboru. Aby zapewnić zgodność narzędzi z międzynarodowymi normami członkowie oSa poddawani są regularnym audytom, które to pozwalają na zapewnienie najwyższej jakości.

Normy i wymagania dla narzędzi diamentowych

Wymagania bezpieczeństwa wobec narzędzi superściernych reguluje europejska norma EN13236, której celem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa narzędzi, a tym samym również ochrona użytkownika przed utratą zdrowia lub życia. Spełnianie lub nawet przewyższanie wymagań normy EN13236 przez firmę jest dowodem na wysoki standard produkowanych przez nią narzędzi. Saint-Gobain Abrasives, producent marki Norton bardzo poważnie podchodzi do kwestii wymogów bezpieczeństwa, między innymi właśnie dlatego, poprzez organizację FEPA (Federacja Europejskich Producentów Narzędzi Ściernych) podejmuje działania mające na celu wdrażanie tejże normy wśród producentów.

Wymagania dotyczące tarcz do przecinania i szlifowania

Normy bezpieczeństwa dla tarcz do przecinania oraz szlifowania określa europejska norma EN12413. Jej celem jest minimalizacja ryzyka dla użytkownika oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa narzędzi. Co istotne, norma ta podkreśla, że wszystkie tarcze do przecinania oraz szlifowania powinny posiadać datę ważności, która musi zostać trwale oznaczona w centralnym miejscu każdej tarczy. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinno się korzystać z narzędzia, które nie spełnia przywołanej normy.

Bezpieczne narzędzia

Dokonując wyboru narzędzi diamentowych zawsze należy kierować się względami bezpieczeństwa, swojego oraz ludzi, którym powierzymy sprzęt. Utraconego zdrowia nie można odkupić za żadne pieniądze, dlatego tak ważnym jest aby je jak najlepiej chronić. Podczas zakupu warto chwilę się zastanowić i wybrać produkty firmy, która dba o swoich klientów i chce mieć pewność, że podczas pracy są oni bezpieczni. Poprzez przestrzeganie najsurowszych norm bezpieczeństwa przejawia się troska producenta o zdrowie użytkowników jego narzędzi. Aby zyskać pewność, że będziemy pracować na sprzęcie najwyższej jakości wybierajmy ten produkowany z zachowaniem odpowiednich norm i wytycznych.