Wydajność i bezpieczeństwo

Marka Norton Clipper może zaoferować najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne urządzenia do przecinania, maszyny budowlane i materiały ścierne.

Bogaty wybór

W ramach asortymentu narzędzi Clipper oferujemy bogaty wybór artykułów podzielonych na trzy kategorie wydajności, dopasowanych do wymagań naszych klientów.

Rewelacyjna jakość

Marka Norton Clipper zrewolucjonizowała branżę budowlaną i konstrukcyjną dzięki wynalezieniu pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo.

Norton Rapid Blend tworzy powierzchnię miniaturowych pociągów

Przygotowanie powierzchni stalowej blachy wolnej od zadziorów przy pomocy ściernicy Norton Rapid Blend

Chris Dixon z firmy CMD Engineering szukał najlepszego sposobu na przygotowanie stalowej blachy do malowania i usunięcie zadziorów, które powstały na skutek przecinania laserowego. Aby uzyskać oczekiwany efekt skorzystał z 4,5 calowej (115 mm) szlifierki kątowej ze ściernicą Norton Rapid Blend. Usunął zgorzel po walcowaniu i drobne zadziory stosując lekki nacisk. W dalszej kolejności wywierał większy nacisk na blachę, tym samym wyrównując spoiny, usuwając głębsze rysy i stępiając ostre krawędzie.

Powyższy proces pozwolił Chrisowi uzyskać zamierzone wykończenie w zdecydowanie krótszym czasie niż w przypadku zastosowania tarczy lamelkowej o ziarnie 120 i dalszej ręcznej obróbce wykończeniowej.

Po udanych eksperymentach z Norton Rapid Blend na stalowej blasze Chris zaczął również stosować tarczę do polerowania i czyszczenia mosiądzu. Efekty ponownie okazały się lepsze niż te, występujące przy zastosowaniu metod konwencjonalnych.