Wydajność i bezpieczeństwo

Marka Norton Clipper może zaoferować najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne urządzenia do przecinania, maszyny budowlane i materiały ścierne.

Bogaty wybór

W ramach asortymentu narzędzi Clipper oferujemy bogaty wybór artykułów podzielonych na trzy kategorie wydajności, dopasowanych do wymagań naszych klientów.

Rewelacyjna jakość

Marka Norton Clipper zrewolucjonizowała branżę budowlaną i konstrukcyjną dzięki wynalezieniu pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo.

Przecinanie asfaltu i betonu przy użyciu tarcz Norton Clipper

W przedstawionym filmie Kevin Bisson, specjalista do spraw klientów kluczowych w Saint-Gobain Abrasives, prezentuję przecinarkę jezdną C451 wyposażoną w tarczę Norton Clipper Pro Beton oraz tarczę diamentową Extreme Asphalt do przecinania betonu i asfaltu.  

 

Norton Clipper CS451

Norton Clipper CS451  to nisko wibracyjna przecinarka jezdna. Przecinarka ta została zaprojektowana z myślą o redukcji drgań dłoni i ramion (HAV – Hand and Arm Vibrations). Z jej pomocą można uzyskać bardziej komfortowe przecinanie. Urządzenie wychodzi naprzeciw potrzebom w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, aktualnie obowiązującym w przemyśle. Kierownica Norton Clipper CS451 jest wyposażona w pochłaniacze drgań, dzięki czemu udało się zmniejszyć poziom wibracji o 40%. Skutkuje to redukcją zagrożenia dla operatora urządzenia w trakcie ciężkiego przecinania. Zdecydowanie wyróżnia to maszynę spośród innych typów przecinarek jezdnych. Urządzenie Norton Clipper CS451 zostało przetestowane zgodnie z obowiązującą normą europejską EN12096/EN13862. Przecinarka jest jednym z najcichszych urządzeń dostępnych na rynku, co sprawia, że bez żadnych przeszkód można używać jej przez cały dzień, a HAV wciąż będzie utrzymane na zalecanym poziomie. Ergonomiczna konstrukcja urządzenia, pozwala na dostosowanie wysokości, dzięki czemu praca staje się wygodniejsza.

Urządzenie może pracować w każdych warunkach, zarówno na sucho jak i na mokro. Lokalizacja zbiornika z wodą oraz silnika Honda GX390 odciąża operatora, ponieważ zapewnia odpowiednie rozłożenie wagi. Zamontowany wskaźnik pozwala w prosty sposób dobrać głębokość przecinania po włączeniu maszyny. Natomiast stała kontrola za pomocą ręcznego koła, a także zainstalowane urządzenie pomiarowe gwarantują łatwe i szybkie nastawienie przecinarki. Istotną rzeczą jest wycofanie tarczy, zaraz po zakończeniu przecinania, tuż przed wyłączeniem maszyny, aby uniknąć uszkodzeń.

W prezentowanym filmie Kevin używa tarcz diamentowych o średnicy 450 mm do przecięcia obydwu materiałów na głębokość 170 mm. Tarcza Norton Clipper Pro Beton to idealne narzędzie do przecinania betonu zbrojonego. Na przedstawionym filmie widać, że z dużą łatwością wchodzi w beton. Szerokie wręby urządzenia gwarantują szybkie przecinanie. Tarcza może być używana na sucho lub mokro.

Norton Clipper Extreme Asphalt

Tarcza Norton Clipper Extreme Asphalt została wyprodukowana przy zastosowaniu technologii i-HD, co oznacza, że jest ona zdecydowanie mocniejsza niż pozostałe tarcze diamentowe. Nietypowy kształt segmentów zmniejsza ryzyko podcinania i gwarantuje długą żywotność tarczy. Norton Clipper Extreme Asphalt posiada szerokie wręby, co sprawia, że kierunek obrotów jest widoczny w trakcie pracy, a wskaźnik głębokości pokazuje na jakiej głębokości jest przecinanie. Tarcza diamentowa Extreme Asphalt jest w stanie uzyskać dobrą szybkość przecinania, jednocześnie zachowując niski poziom drgań, a tym samym komfort pracy. Pozwala również szybko pozbyć się odpadów, które powstają w czasie przecinania.

Dobór właściwej tarczy jest bardzo istotny dla osiągnięcia jak najlepszej wydajności. Napisz do nas lub skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży, aby poznać więcej szczegółów.