Wydajność i bezpieczeństwo

Marka Norton Clipper może zaoferować najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne urządzenia do przecinania, maszyny budowlane i materiały ścierne.

Bogaty wybór

W ramach asortymentu narzędzi Clipper oferujemy bogaty wybór artykułów podzielonych na trzy kategorie wydajności, dopasowanych do wymagań naszych klientów.

Rewelacyjna jakość

Marka Norton Clipper zrewolucjonizowała branżę budowlaną i konstrukcyjną dzięki wynalezieniu pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo.

Przecinanie cegły i tynku kamyczkowego z Norton Clipper

Kevin Bisson, specjalista do spraw kluczowych klientów w Saint-Gobain Abrasives, demonstruje w jaki sposób można przecinać tynk kamyczkowy i cegłę za pomocą urządzenia CM42 oraz tarcz diamentowych Norton Clipper 4x4 Explorer i Extreme Universal Silencio:


W powyższym filmie została zaprezentowana przenośna przecinarka do wyrobów murarskich Norton Clipper CM42. Urządzenie jest wysoce stabilne i trwałe. Maszyna wyposażona jest w długą wzmocnioną ramę oraz szeroki wózek podajnika, który z łatwością można dostosować do przecinania płyt o wielkości 600x600mm. Uchylne koła oraz system blokujący i anty-obrotowy maszyny zwiększają bezpieczeństwo pracy. Dodatkowo wyłącznik bezpieczeństwa zamontowano bezpośrednio przy rękojeści, dlatego też urządzenie może zostać wyłączone w każdym momencie.


Głowicę maszyny CM42 można stopniowo zagłębiać w materiał za pomocą ergonomicznej rękojeści. Z łatwością można ją również unieruchomić, w celu osiągnięcia zamierzonej głębokości przecinania. Urządzenie posiada dokładną prowadnicę z możliwością ustawienia kątowego, co pozwala na dokonanie precyzyjnych cięć. Maszyna CM42 jest mobilna i łatwa w przechowywaniu, gdyż wyposażona jest w koła transportowe i składane nogi.


Przy pomocy tarczy diamentowej o średnicy 400 mm, można naciąć materiał na głębokość 135 mm. Jest to zdecydowanie więcej niż potrzeba w przypadku bloków, cegły, i płyt drogowych. Norton Clipper 4x4 Explorer to wielozadaniowa tarcza diamentowa, zdolna przeciąć wszystkie materiały w sposób szybki i bezpieczny. Tarcza posiada segmenty spawane laserowo o wysokości 12 mm co sprawia, że jej żywotność jest wydłużona. Trapezoidalny, opatentowany kształt tarcz umożliwia komfortowe i płynne przecinanie materiału przy mniejszych drganiach, w odróżnieniu do innych tarcz dostępnych na rynku. Dużą kontrolę pracy zapewnia wskaźnik głębokości przecinania oraz wskaźniki zużycia, wygrawerowane na segmentach. Wręby o kształcie kropli chronią urządzenie przed pęknięciami, które powstają na skutek użytkowania.


Norton Clipper Extreme Universal Silencio posiada aż 10 nagród w kategorii innowacyjności i bezpieczeństwa. Jest to wyjątkowo cicho tnąca tarcza diamentowa klasy premium. Tarcza wyposażona jest w segmenty o wysokości 15 mm, a także warstwę tłumiącą, która znajduje się między dwoma arkuszami blachy. Warstwa ta jest odpowiedzialna za pochłanianie drgań i hałasu, które powstają kiedy narzędzie jest w trakcie pracy. Opatentowane wręby kompensacyjne przeciwdziałają zjawisku świstu powietrza, które opływa tarczę. Tego typu rozwiązanie znacznie zmniejsza hałas, związany z użytkowaniem narzędzia. Najcichsza z naszych tarcz jest w stanie zmniejszyć emitowany hałas o 15 decybeli, równocześnie nie tracąc na wydajności i prędkości przecinania w porównaniu do tarcz konwencjonalnych. Naszych tarcz można używać także w trakcie prac w miejscach, które z uwagi na swoją specyfikę są wrażliwe na hałas między innymi: szpitale, szkoły, osiedla mieszkalne i centra, a także wszędzie tam gdzie znajdują zastosowanie przepisy w ramach występowania nadmiernego hałasu.


Obie tarcze w trakcie pracy na urządzeniu Norton Clipper CM42 umożliwiają idealnie, płynne przecinanie oraz wysokiej klasy wykończenie.

Chcesz otrzymać więcej informacji o naszych maszynach i tarczach? Skontaktuj się z nami lub Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.