Wydajność i bezpieczeństwo

Marka Norton Clipper może zaoferować najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne urządzenia do przecinania, maszyny budowlane i materiały ścierne.

Bogaty wybór

W ramach asortymentu narzędzi Clipper oferujemy bogaty wybór artykułów podzielonych na trzy kategorie wydajności, dopasowanych do wymagań naszych klientów.

Rewelacyjna jakość

Marka Norton Clipper zrewolucjonizowała branżę budowlaną i konstrukcyjną dzięki wynalezieniu pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo.

Przecinanie terakoty i glazury z Norton Clipper

W tym filmie Kevin Bisson, specjalista do spraw klientów kluczowych w Saint-Gobain Abrasives prezentuje przecinanie płytki z terakoty za pomocą przecinarki Norton Clipper TR232L oraz tarczy diamentowej Norton Clipper Extreme Ceramic Turbo o średnicy 230mm.

Przecinarka Norton Clipper TR232L jest idealną maszyną do przecinania płytek, terakoty i glazury o dużych wymiarach (do 1200 mm). Urządzenie posiada składane nogi oraz kółka transportowe, dzięki którym jest mobilne, a także łatwe w przechowywaniu. Przecinarkę charakteryzuje wytrzymała konstrukcja oraz możliwość regulacji stołu na wypadek cięcia większych płyt. Precyzyjna prowadnica, uchylna głowica oraz zaciski ściskające płytki w trakcie przecinania umożliwiają dokonanie dokładnego cięcia ukośnego w obrębie 0 – 45 stopni. Dodatkowe zabezpieczenie w trakcie pracy stanowią powlekane gumą stół i zaciski.

W powyższym filmie Kevin prezentuje przecinarkę  Norton Clipper TR232L oraz tarczę diamentową Extreme Ceramic Turbo o średnicy 230mm. Tarcza diamentowa ma grubość 1,4 mm, dzięki czemu przecina dokładnie i szybko, a także pozwala na większą oszczędność materiału. Kołnierz wzmacniający w korpusie pozwala na prostoliniowe utrzymanie tarczy, przeciwdziałając tym samym uszkodzeniom płytki. Kołnierz zapewnia również lepsze wykończenie niż to, które można uzyskać za pomocą innych, alternatywnych tarcz diamentowych. Ponadto, spoiwo metalowe o miękkim charakterze skrawania i ziarno diamentowe klasy premium tarczy Extreme Ceramic Turbo sprawia, że jest ona doskonałym narzędziem do przecinania nawet najmocniejszych płytek. Obrzeże tarczy o wysokości 10 mm pozwala zwiększyć żywotność narzędzia oraz uzyskać lepszą efektywność kosztową, dzięki małej częstotliwości wymiany.

Jak widać na przedstawionym filmie, przecinarka Norton Clipper TR232L wraz z tarczą diamentową Extreme Ceramic Turbo zapewnia osiągnięcie doskonałych wyników. Umożliwia wykonanie zamierzonej pracy łatwo i szybko bez jakiegokolwiek uszczerbku na jakości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o przecinarkach Clipper lub zamierzasz zakupić jeden z dostępnych modeli? Skontaktuj się z nami lub Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.